ד״ר דוד מור-יוסף | פיסול פנים, לא מעורבות כירורגית

פיסול פנים

פיסול פנים, כשמו כן הוא – אמנות תצורת הפנים. ובאומנות, כמו באומנות, חשוב כי העבודה תתבצע על ידי אמן – אדם בעל מומחיות, ידע וניסיון עשיר. ד"ר דוד מור-יוסף מחזיק ביכולת וביידע לאמוד נכון את מבנה פנייך ואת הפרופורציות הנכונות להן, כדי להקנות להן את היופי וההרמוניה בצורה הטבעית ביותר.

להליך פיסול הפנים שתי מטרות מרכזיות, האחת הינה שיחזור הטופוגרפיה המקורית של פני הלקוח/ה – מילוי השקעים והשבת הנפח, העלמת הקמטים וטשטוש חריצי ההבעה, עיצוב קווי המתאר וחידוש גמישותו הרעננה של מרקם העור. והשנייה היא תיקון, שינוי, שיפור ועידון תווי הפנים, תוך הדגשת או טשטוש קווים או תווים מסוימים שמפריעים ללקוח/ה.
ההליך מתבצע ללא מעורבות כירורגית, ובעזרת חומרי הזרקה בלבד וכולל רפרטואר של חומרי הזרקה – כולם מהחדישים והאיכותיים ביותר בנמצא כיום: חומצה היאלורונית, חלבון בוטולינום טוקסין (בוטוקס). זהו הליך קצר (15-30 דקות) ואינו כרוך בזמן החלמה.

בתהליך של פיסול פנים, בדרך כלל נעשה שימוש בשני החומרים המוזכרים וזאת על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

הזרקת חומצה היאלורונית - פיסול פנים בחומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית, הינה רכיב אורגני המצוי בגוף האדם באופן טבעי, ולכן קליטתו בגוף מהירה כשבסופו, החומצה נטמעת בגוף באופן מלא. יתרונותיה של חומצה היאלורונית היא בכך שאין כמוה בהענקת מראה טבעי. התוצאה מיידית ותוכלו להיווכח בה כבר בשהותכם במרפאה. תוקף התוצאות נשמר במשך 12 חודשים ובמידה והתוצאה אינה משביעת רצון, ניתן לערוך בה תיקונים בעזרת אנזים ייחודי שמפרק את החומצה.

חומצה היאלורונית – שימושים עיקריים:

כיצד מתבצע ההליך של פיסול פנים בחומצה היאלורונית?

לאחר פגישת ייעוץ עם ד"ר דוד מור – יוסף, בה יתקיים תהליך מעמיק של תיאום ציפיות ,הכולל הבנה מלאה של השינוי והשיפור אליו משתוקק הלקוח/ה, תיאום ציפיות בין הרצוי לבין המצוי והבנת התוצאה האפשרית, הסבר בנוגע להליך עצמו ולדרך בו מתבצע כולל תהליך ההחלמה ותופעות לוואי אפשריות, יתבצע תהליך ההזרקה והפיסול. חומצה היאלורונית מכילה בתוכה גם חומר הרדמה, כך שלא צפויה תגובת כאב מלבד דקירה קטנה. מחט עדינה מוחדרת לתוך הרקמה התת-עורית וממלאת את האזורים שנקבעו נקודתית. גם לצורך מילוי נפחים ולפיזור בשטח נרחב יותר, משמש רק פתח החדרה אחד, מבעדו מחדירים צינורית דקה (קנולות).

תופעות לוואי:
ייתכנו עקצוצים או אדמומיות בעקבות ההזרקה, אך אלה ייעלמו כעבור כמה שעות. בתום הטיפול ניתן להצמיד קוביית קרח לאזור המוזרק כדי למנוע נפיחות והיתכנות של שטפי דם.

בוטוקס | הזרקת חלבון טוקסין - פיסול פנים בבוטוקס

תכשיר הבוטולינום טוקסין זכה לפופולאריות אדירה הודות לאפקטיביות שלו בהחלקת קמטי הבעה. פיסול פנים בבוטוקס, מעלים את קמטי הצחוק מצדי העיניים, מוחק את קווי החשיבה והפליאה לרוחב המצח ואפילו את קמטי הזעף והדאגה בין הגבות. למעשה, הזרקת הבוטולינום טוקסין פועל לשיתוק פעולת השריר. בכך שהוא מנטרל את פעולת השריר ומונע ממנו מלהתכווץ, נאלץ גם עור הפנים להתרפות ובכך מושגת החלקת הקמטים. את התוצאה לא ניתן לראות מיד, אלא רק כעבור שבוע או עשרה ימים. גם אחריהם יוסיף מרקם העור וישתפר כאשר איכות התוצאות נשמרת כארבעה חודשים.

השימושים העיקריים בהזרקת בוטוקס –  בוטולינום טוקסין:

  • הרמת המצח והחלקת קמטי ההבעה בצדי הרקות ובין הגבות
  • נטיית צדי השפתיים כלפי מטה (מריונטות -"מראה פנים עצוב")
  • העלמת קמטי הצוואר האורכיים
  • סנטר מקומט וסנטר הזז בזמן דיבור
  • לחיים תחתונות מעובות

כיצד מתבצע ההליך?
הזרקת בוטולינום טוקסין מתבצעת במחט עדינה ודקה ביותר, המוחדרת במספר נקודות באזור המטופל. מלבד צריבה קלה, הטיפול אינו כרוך בכאב. הוא מתבצע בשכיבה, ואורכו כרבע שעה לכל היותר.

נגישות