מזותרפיה

מזותרפיה - מאת ד"ר דוד מור יוסף

מזותרפיה היא שיטה רפואית להצערת העור,  בטיפול הרופא מבצע הזרקות תת-עוריות של חומרים פעילים במינון מדולל. בניגוד לקרמים ומסכות, שאפשר להחדיר רק עד לשכבה העליונה של העור, המכונה אפידרמיס, במזותרפיה ההזרקות מחדירות את החומרים הפעילים לשכבה עמוקה יותר של העור.

המועמדים הטובים ביותר לטיפול מזותרפיה - נשים וגברים המבקשים לרענן את מראה עור הפנים שלהם, לעכב את תהליך הזדקנות העור ולהעניק לו מראה קורן וזוהר. מתאים במיוחד לפנים, צוואר,גב כף היד ואזור המחשוף.

אופן ביצוע טיפול מזותרפיה   - טרם הזרקת התרכובת , העור עובר חיטוי מתאים בחומר אלכוהולי ונמרח בג'ל מאלחש אשר אמור להקהות את הכאב. לאחר מכן מתחילה הזרקה באמצעות מחטים דקים המחוברים למזרק המכיל את התרכובת. התרופה מוחדרת לשכבת העור האמצעית – המזודרמיס, משך טיפול מזותרפיה אורך בין 20 ל-30 דקות.

במהלך הזרקות התרכובת ייתכן כי יורגש כאב קל או תחושת עקצוץ מסוימת.  

ההחלמה מהפרוצדורה של מזותרפיה היא כמעט מיידית וניתן לשוב לפעילות סדירה מייד עם תום הזרקות התרכובת. המטופלים עלולים לחוש כאב קל באזור ההזרקות ועשויים להופיע אדמומיות, סימנים כחולים קטנים, נפיחות קלה  , כל התופעות הללו עוברות לאחר מספר שעות עד מספר ימים.  

מזותרפיה משקמת, מחייה ומזינה את העור, מעניקה לו גמישות, רעננות, מיצוק ומראה צעיר באמצעות החדרת חומרים פעילים ונוזלים המדרבנים את התחדשות העור ומאטים את הזדקנותו.

מזותרפיה  באזור הפנים והצוואר מעניקות אפקט של מתיחה (ליפטינג) ,או במילים אחרות מזוליפטינג - המתקבל כתוצאה מהחדרת חומצה היאלורוניתבשילוב חומרי אנטי אייג`ינג, המורכבים מויטמינים, מינרלים, אנטי-אוקסידנטים ומזרזי זרימת דם להזנת עור המוגברת. השיטה משתמשת בחומרים פעילים מהרפואה הקונבנציונאלית ומהרפואה ההומיאופתית, תוך שילוב ביניהם בהתאם לסוג העור והאבחון הראשוני.

ייחודיותו של טיפול מזותרפיה באפקט מקומי באזור ההזרקה עם ספיגה איטית ומתמשכת, מאפשרת לבצע טיפולים בתדירות נמוכה: טיפול שבועי, דו שבועי, חודשי או כטיפול תומך. להשגת התוצאות הטובות ביותר מומלץ לבצע סדרת טיפולים המתפרסים לאורך זמן.

מזותרפיה יעילה גם בשילוב עם שיטות אחרות הקיימות ברפואה האסתטית, כגון:

* מילוי קמטים, בוטוקס, פילינג , דרמל-רוליג.

מאחר והזנת העור בחומרים פעילים ונוזלים מווסתת ומשקמת את העור ומונעת הזדקנותו, טיפולי מזותרפיה מומלצים החל מגיל צעיר לשימור העור, מניעת קמטים, דלדול ונפילת העור.