ליפוליזיס

ליפוליזיס - זריקות להמסת שומן - ד"ר דוד מור יוסף

אחת הבעיות ה"חמות" כיום בתחום הרפואה האסתטית, היא בעיית השומנים העודפים. קיימות שיטות רבות ומגוונות העושות שימוש במכשירים ובטכניקות שונות והנטייה להימנע במידת האפשר מסכין המנתחים הולכת וגוברת.

המסת שומן עודף (הצרת היקפים) או בשמה הבינלאומיLipolysis, הינה אחת משיטות הטיפול החדשניות ביותר בעולם האסתטיקה.

בעזרת שיטה זו, ניתן להיפטר מעודפי שומן עקשניים ובלתי רצויים באזורים שונים בגוף אשר אינם מושפעים מדיאטה ופעילות גופנית. שיטה זו אינה כירורגית ומבוססת על מחקרים וניסויים שבוצעו על-ידי מדענים ורופאים ברחבי העולם בעשרים השנים האחרונות. טיפול זה הולך וצובר הצלחה והכרה בזכות תוצאותיה ומיעוט תופעות הלוואי.

הטיפול להמסת שומן מקומית נעשה באמצעות הזרקה של חומר הפוספטידילכולין(Phosphatidylcholine) לטיפול במצבורי שומן שאנו לא מצליחים להוריד על ידי הקפדה על תזונה ופעילות גופנית.

 הטיפול בזריקות להמסת שומן הופיע בזירה העולמית לאחר שרופאה ברזילאית (דרמטולוגית בהתמחותה) דיווחה ב- 2001 על הפחתה משמעותית בשומן תת-עורי באזור שמתחת לעיניים בעקבות הזרקה של ליפוסטביל(Lipostabil). בהמשך חוקרים שונים דיווחו על צמצום מוקדי שומן באזורי גוף שונים בעקבות הזרקה של פוספטידיל-כולין(phosphatidylcholine) ו-דה-אוקסי-כולאט(deoxycholate) – שני המרכיבים העיקריים בתכשיר הליפוסטביל.

 

איזורי הגוף האידיאליים להזרקה כוללים :

 אזור הפנים  - עיצוב והצערת קו הלסת, סנטר וקפלי הלחי, אזור הירכיים, בטן, צוואר, עורף (גיבנת הבאפלו), וכמו כן בסוגי ליפומות .

 

הטיפול מתאים עבור כל אחד ואחד המבקשים להפחית אזורים בהן תאי השומן הפגינו עמידות בפני דיאטה או פעילות גופנית וכן מתאים למי שמבקש לעבור טיפולים להצעת מראה הפנים.

 במהלך טיפול הליפוליזיס מוזרק החומר הפוספטידילכולין באופן מבוקר ומדויק אל רקמות השומן באזורים הבעייתיים. לאחר מכן, החומר הפעיל מתחיל בתהליך של המסה ופירוק השומן בתאים. השומן המומס מועבר אל זרם הדם ומשם מחוץ לגוף באמצעות התהליך הטבעי של חילוף החומרים.

על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר יש לעבור כארבעה  טיפולים במרווחי זמן של כשמונה שבועות בין טיפול למשנהו. כמות הטיפולים הנדרשת תלויה בנתוניו האישיים של המטופל ובאזור המבוקש. התוצאה המתקבלת היא

יש מקום לציין כי הטיפול אינו מיועד להפחתת המשקל, אלא הינו דרך להיפטר ממצבורי שומן מקומיים הלא רצויים ,לדוגמא, סנטר כפול, שומן על ירכיים, בטן וזרועות עליונות.