בוטוקס

בוטוקס - החלקת קמטים

אז מהו למעשה בוטוקס?

בוטוקס הוא שמו המסחרי  של התכשיר בוטולינום טוקסין. רעלן עצבי המופק באופן טבעי מחיידק ההקלוסטרידיום בוטולינום. הבוטוקס מהווה תרכובת חלבונים מזוקקת אשר הזרקתה, גורמת לרפיון השרירים האחראיים ליצירתם של קמטים בפנינו.

הבוטוקס מאושר לשימוש לטיפול בקמטים ולשימושים רפואיים נוספים על ידי ה- FDA האמריקאי, ה-CE האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי.

טיפולי בוטוקס שאושרו לשימוש  רפואי אסתטי סחפו בסערה את עולם האסתטיקה, ומשנת 2005 טיפול הזרקת בוטוקס הינו הטיפול האסתטי הנפוץ ביותר. היום ניתן לחסוך פעולות כירורגיות באמצעות הזרקות וזאת ללא צורך בניתוח או חתכים.

בוטוקס מזריקים בעיקר בשליש העליון של הפנים על מנת להעלים קמטים דינאמיים הנוצרים מפעילות יתר של השרירים. כלומר, הטיפול בבוטוקס יעיל במיוחד בשלושה אזורים: באזור המצח ("קמטי פליאה"), סביב העיניים ("קמטי צחוק", "קמטי מניפה") ובין הגבות ("קמטי זעף /דאגה").

רצוי להתחיל עם הטיפול בבוטוקס בגיל מוקדם (סביבות 30) לפני שהקמטים בפנינו הופכים קבועים. באופן זה הבוטוקס מחליש את השריר ואת התפתחות הקמט והעמקתו. הטיפול בוטוקס  מצוין לנשים וגברים הסובלים מקמטים בפנים היוצרים מראה עייף ומבוגר.

הטיפול בבוטוקס פשוט קל ובטוח, משך הטיפול  הוא דקות ספורות ולאחריו ניתן להמשיך ביום העבודה כרגיל. הטיפול אינו מצריך הכנה מיוחדת או שינוי במהלך היום הרגיל : ניתן לתאם מראש פגישה עם הרופא ולאחר ראיון  שבמהלכו נעשה יעוץ מלא ומקיף (פגישת יעוץ), נקבעת תוכנית הטיפול שיכולה להתחיל מידית. לא צפויות תופעות לוואי משמעותיות, למעט שטפי דם זעירים ונפיחות במקום ההזרקה ובמקרים לא שכיחים, כאבי ראש. תופעות אלו, אם קורות, הן קלות וחולפות מעצמן.

האפקט הטיפולי (טשטוש הקמטים) מתרחש תוך שבוע עד שבועיים  מיום ההזרקה .

השפעתו של הבוטוקס מחזיקה מעמד בין שלושה לארבעה חודשים. לכן, בתום תקופה זו מומלץ להגיע לטיפול חוזר. חשוב לציין שבמהלך סדרת הטיפולים החומר משפיע לפרקי זמן ארוכים יותר ויותר כך שתדירות הטיפולים יורדת בהדרגה.

לבוטוקס מספר שימושים אסתטיים וקליניים נוספים:

התוויות אסתטיות נוספות:

o        הרמת גבות

o        החלקת קמטים בצידי האף (Bunny Lines)

o        הרמה עדינה של קצה האף (אף סולד)

o        הרמת זוייות הפה

o        החלקת קמטוטי שפתיים

o        הרפיה של שפה עליונה (בחיוך חושף חניכיים)

o        החלקת קמטוטי סנטר (סנטר קפוץ)

o        השטחת והחלקת קמטי צוואר

o        תיקון א-סימטריה בפנים

 

שימושים רפואיים אחרים:

o        טיפול בהזעת יתר

o        מניעה של התכווצויות לא רצוניות בעיניים ("טיקים ").

o        תיקון פזילה

o        טיפול במיגרנה

o        תיקון חיוך עקום בעקבות שיתוק עצב הפנים (פציאליס)